آموزشی

چیدمان و ست کردن وسایل جهیزیه و دکوراسیون داخلی

چیدمان و ست کردن وسایل جهیزیه و دکوراسیون داخلی

یکی از بهترین اتفاق های زندگی برای هر دختری، ازدواج کردن و رفتن به خانه بخت است. زمانی که دخترها در خانه ی پدری زندگی می کنند شاید این اختیار را به تنهایی نداشته باشند که دکوراسیون داخلی خانه را به سلیقه ی خود بچینند. اما با ازدواج به این آرزوی بزرگ دست پیدا می کنند و می توانند جهیزیه و وسایل خانه و زندگی شان را خودشان با سلیقه ی شخصی بچینند و تزئین کنند. این روزها ست کردن وسایل خانه با دکوراسیون داخلی یا بلعکس همه گیر شده است به خصوص اگر پای یک دختر تازه عروس در میان باشد.

قبل از هر چیز باید ببینیم قرار است جهیزیه ی مورد نظر با چه چیزی ست شود. آیا قرار است وسایل جهیزیه با هم ست شوند یا قرار است وسایل با دکوراسیون خانه ست شوند. یا حتی ممکن است وسایل علاوه بر اینکه با هم ست شوند، با دکوراسیون هم ست شوند. در این راستا باید اول نوع چیدمان و سبک های داخلی خانه را مورد بحث قرار دهیم و سپس وسایل و جهیزیه، و در نهایت ببینیم ترکیب این دو چگونه خواهد بود و چطور ست می شوند.

انواع دکوراسیون و چیدمان داخلی منزل

بهتر است قبل از هر چیز، سبک های دکوراسیون داخلی منزل را بشناسیم و سپس وسایل جهیزیه را تهیه یا با هم ست کنیم

دکوراسیون مدرن:

در این نوع سبک، باید بدانید که ساده بودن و دوری از بحث تجمل گرایی حرف اول را می زند. اصولا خانه های با متراژ پایین بهتر است به این سبک چیدمان شوند. وقتی نور کافی به داخل خانه نمی رسد، برای بهتر جلوه داده شدن داخل منزل، از سبک مدرن ایرانی یا اروپایی باید استفاده کرد.

اگر مقدار جهیزیه مورد نظر کم است یا بطور معقول فقط شامل وسایل مصرفی و مورد نیاز یک زوج است، بهترین سبک چیدمان ، سبک مدرن اروپایی است. جهیزیه ی کم و ساده، شکل مدرن و خاصی را به خانه تان می دهد. این روزها دیگر تجمل گرایی جایی در بین مردم ندارد. مطمئن باشید اگر جهیزیه تان با دکوراسیون مدرن ست شود، هر کس وارد خانه شما شود، احساس صمیمت و خوشایندی خواهد داشت.

عمده ترین وسایل یک جهیزیه، مربوط به آشپزخانه می باشد. در سبک مدرن و اروپایی، زیباترین چیدمان مربوط به آشپزخانه می باشد چون اکثر وسایل می توانند همرنگ باشند و همچنین رنگ داخلی آشپزخانه را با رنگ وسایل ست کرد یا از رنگ های مکمل استفاده کرد. اگر وسایل برقی یا غیربرقی آشپزخانه یا قسمت های دیگر خانه با در و دیوارها ست نبود،نگران نباشید چون اصلا مهم نیست. اتفاقا سبک مدرن در خانه های کوچک به گونه ایست که اگر وسایل با هم خیلی ست هم نباشند، ولی جلوه ی خاصی دارند که هرکسی را مبهوت خود می کند.

دکوراسیون کلاسیک:

ست کردن لوازم خانگی و جهیزیه

این سبک در چیدمان وسایل کمی تجمل گرایانه است. در دنیای امروزی خانه های با متراژ بالا، زیاد نیستند و مردم ترجیح می دهند در آپارتمانی کوچک و مدرن زندگی کنند تا در یک خانه ی مجلل و بزرگ. به همین خاطر اگر خانه با متراژ حدودا ۱۰۰ متر بالاتر مد نظر باشد، بهتر است از سبک کلاسیک در چیدمان آن استفاده شود. چون نور کافی به داخل خانه راه پیدا کرده و متراژ آن بالاست. به علاوه اینکه این سبک از چیدمان می تواند مجلل و زیبا هم باشد. اگر جهیزیه ی شما خیلی زیاد است، پس به خانه ی بزرگ نیاز دارید و بهترین سبک چیدمان و ست کردن آن با دکوراسیون داخلی، سبک کلاسیک است.

در یک خانه با دکوراسیون کلاسیک، حتما یک آشپزخانه ی کلاسیک و شیک وجود خواهد داشت که باید سعی شود وسایل جهیزیه، بخصوص وسایل برقی با محیط آن ست شود. دقیقا برعکس سبک مدرن که می توان تا حدودی از ست شدن آن ها صرف نظر کرد. خب منطقی هم هست، خانه ی بزرگ و کلاسیک داشتن، همین دردسرها را هم دارد.

ست کردن وسایل جهیزیه با هم

اگر می خواهید جهیزیه ای با سبک خاص و شیک داشته باشید بهتر است قبل از خرید کردن، نگاهی به نکات زیر بیندازید تا بعدا پشیمان نشوید:

  • اولین نکته مهم قبل از ست کردن جهیزیه این است که اول به خودتان رجوع کنید و با خود کمی فکر کنید. برای مثال، آیا منطقی است که رنگ چرخ گوشت شما با سرامیک کف آشپزخانه یکی باشد ولی کیفیت و ماندگاری آن پایین باشد؟ درست است که قیمت اجناس امروزه خیلی بالاست اما می توان نسبت به بودجه ی خود کیفیت بهتری را هم انتخاب کرد.

باید ببینید در درجه ی اول کیفیت مهم است یا رنگ و طرح و … . پس سعی کنید اول کیفیت را مد نظر قرار دهید یا حتی المقدور تا جایی که می شود، کیفیت را فدای رنگ و طرح نکنید

  • سعی کنید وسایل برقی مورد نظرتان را تا جایی که می شود همرنگ انتخاب کنید. مثلا وسایل برقی آشپزخانه را مشکی یا سیلور یا سفید انتخاب کنید. تلویزیون و جارو برقی و وسایل سیستم صوتی را یک رنگ انتخاب کنید. البته این ها برای ست کردن می باشند وگرنه لزوما سلیقه ی همه یکسان نیست.
  • انتخاب وسایل پر کاربرد با رنگ سفید یا روشن، فقط زحمت تمیز کردنشان را زیادتر می کند. پس باید وسایل پر کاربرد را تیره تر انتخاب کنید.
  • انتخاب فرش باید هوشمندانه باشد زیرا در زیبا به نظر رسیدن یا بزرگ و کوچک نشان داده شدن وسایل خیلی مهم است. اگر فرش با زمینه ی روشن انتخاب می کنید پس باید مبلمان خود را هم با رنگ مکمل انتخاب کنید تا بهتر جلوه کند و اگر فرش زمینه تیره انتخاب می کنید باید از رنگ های مکمل تیره برای دیوار و مبل استفاده کنید.
  • همیشه مبلمان خود را با توجه به طراحی خانه انتخاب کنید به خصوص فرش و رنگ دیوارها.
  • در انتخاب وسایل غیربرقی مربوط به آشپزخانه مثل ظروف پلاستیکی و چینی و بلور و ظروف فلزی، می توانید تقریبا همرنگ انتخاب کنید یا اینکه رنگ های مکمل هم انتخاب کنید.
  • یادتان باشد رنگ یخچال و اجاق گازتان یکی باشد چون جلوه زیباتری به آشپزخانه می دهد
  • به عنوان نکته ی آخر، اگر روحیه ای شاد و تنوع طلب دارید می توانید تمام دکوراسیون و جهیزیه را بصورت رنگی، از همه طیف های رنگ انتخاب کنید. این نوع از چیدمان و خرید را هرکسی نمی پسندد اما اگر یک بار آن را از نزدیک در یک خانه ببینید، به شدت احساس خوشایندی به شما دست خواهد داد.

 

دکوراسیون خانگیسخن پایانی

در این مقاله از مجله آقای جهیریه سعی کردیم تمام نکات مهم درباره ست کردن لوازم جهیزیه بیان کنیم تا قبل از خرید جهیزیه سبک و رنگ مورد علاقه خود را انتخاب کنید و تا سال ها از انتخاب خود راضی و خوشحال باشید.

در فروشگاه اینترنتی آقای جهیزیه همه لوازم مورد نیاز جهیزیه را می توانید با رنگ ها و طرح های مختلف انتخاب کرده و خرید کنید. یک خبر مسرت بخش برای شما عزیزان این است که آقای جهیریه تمام لوازم خود را به صورت اقساطی به فروش می رساند و شما می توانید جهیزیه خود را به صورت اقساطی از ما بخرید. امکان مقایسه و دیدن انواع مدل ها و رنگ ها از یک وسیله به شما کمک می کند به راحتی وسایل جهیزیه تان را ست کنید.

بازگشت به لیست

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید